www.arifturkmen.com.uk | ENGLAND - ENGLISH

KAŞ KALDIRMA (BOTOKS)

PROF.DR.ARİF TÜRKMEN.COM | PLASTİC SURGERY

Botoks ile kaş kaldırma

Etkili ve hızlı bir yöntem olan botoks ile kaşlar 1-2 milimetreye kadar kaldırılabilir. Böylece üst göz kapağında ferah bir etki oluşur. Geçici bir yöntem olduğu için 4-6 ayda bir tekrarlanması gerekir. Ancak kaş kaldırma botoksu, hastada üst göz kapağı düşüklüğü ve aşırı düzeyde deri fazlalığı varsa uygun bir yöntem olmayabilir. Çünkü botoks işlemi, bu kapakların daha da düşmesine yol açabilir.

Dolgular ile kaş kaldırma

Kaşların yan bölgesindeki düşüklüğü gidermek için kaşların kuyruk kısmından deri altına dolgu yapılarak düşüklük düzeltilmektedir. Bu işlen etkili ve hızlı bir yöntemdir ve klinik şartlarında uygulanır. Etkisi yaklaşık 1-1,5 yıl sürer ve tekrar uygulanması gerekir.


Ameliyatla kaş kaldırma nasıl yapılır?

Kaş kaldırma estetik ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Ortalama yarım-bir saat süren ameliyatta farklı teknikler kullanılabilir. Genellikle erkek hastalarda üst göz kapağından girilerek ya da doğrudan kaş kuyruğunun düşük olduğu yerin üzerinden deri çıkarılarak gerçekleştirilir. Erkeklerde saç içinden giriş gerçekleştiğinde ileride saçların dökülmesi sonucu izlerin görülebilmesi nedeniyle, saç içi kesiler pek tercih edilmemektedir. Saç içinden giriş kadın hastalarda çok sık tercih edilmektedir. Kaş kaldırma ameliyat teknik ve yöntemlerinin diğerlerinden en büyük farkı saçlı derideki kesi miktarının küçük olmasıdır. Genellikle şakaklarda ve kafanın ön bölgesindeki saçlı deride toplam üç küçük kesi yapılır.