www.arifturkmen.com.uk | ENGLAND - ENGLISH

POSTBARİATRİK

PROF.DR.ARİF TÜRKMEN.COM | PLASTİC SURGERY

360 Vucut germe

360 Vucut Germe Obezite tum dünya da onemli bir saglik problemi olup, kişinin sadece fiziksel görünümünü olumsuz yönde etkilemekle kalmayıp birçok hastalığa da neden olmaktadır. Diyet ve sporla kilo veremeyen veya metabolik hastalik tedavisi için uygulanan bariatrik cerrahi yani zayıflama ameliyatları, günümüzde oldukça yaygın olarak yapilan ameliyatlardır. Asiri kilo alip verme veya zayıflama ameliyatlardan sonra verilen kilolara bağlı olarak oluşan deri sarkmalarina ve deri kalitesinde gevşemeye neden olduğu gibi bu durum vücut goruntusunde de problemler olusturmaktadir. 360 vucut germe operasyonu orta ve alt karın bölgesi, dış uyluk, kalça ve kuyruk sokumu bölgelerinde bulunan yağ fazlalığının ve sarkık haldeki derinin alındığı ve karın kaslarının dikilerek, güçlendirildiği ve diğer alanların gerginliğini artırılmasi ile karın, kalça ve bel bölgesinde oluşan deri sarkmalarının tek seferde toparlanması sağlanırken aynı zamanda hastanın ideal karın/kalça oranlarına getirilmesi hedeflenmektedir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Prof. Dr. Arif Turkmen 360 Body Lift operasyonu hakkında merak edilenleri sizin için anlatıyor.

Obezite tedavisi sonrası vücut şekillendirme operasyonlarından başlıcaları şunlardır:

Obezite tedavisi sonrası vücut şekillendirme operasyonlarından başlıcaları şunlardır: • Abdominoplasti Karın Germe, • Mamoplasti Göğüs Dikleştirilmesi, • Jinekomasti, • Üst Kol Germe, • Üst Bacak Germe, • Alt Beden Germe, • Liposuction, • Yüz Gençleştirme, • Genital Germe


360 vucut germe ameliyatlari : 360 vucut germe ameliyati ile hastaların vücutlarının yeniden ideal form ve şekle getirildiği gibi popo kismi nida şekillendirmek ve selülit goruntusunu kaybetmek mumkun olmaktadir. Asiri kilo kaybindan sonra popo kismi daha duz goruntu oluşmakta poponun yeniden sekillendirlmesi için bel kismindaki dokulari flep diye nitelendirdiğimiz bu dokuyu poponun sekillendirilmesinde kullanarak poponun daha guzel bir goruntusunu elde etmek mumkun olmaktadir Zayıflama ameliyatı geçiren kişide Deformiteleri duzeltecek ameliyatlar ne zaman planlanmalıdır? Zayıflama ameliyatları (Tüp mide, mide balonu, bypass ameliyatları vb) sonrasında hedeflenen kiloya ulaşılması kişiden kişiye değişse de genellikle 9-12 ay içinde gerçekleşmektedir. Sarkma ameliyatlarına başlamanız için hedeflenen kiloya ulaşmış olmanız ve bu kiloda en az 3-6 ay süresince sabit kalmanız gereklidir. Genellikle hastalar zayıflama ameliyatından 6/8 ay sonra oluşan sarkmalar nedeniyle hemen germe ameliyatı olmak isterler. Oysa vücudumuzun verilen kilolara adapte olması ve yapacağımız germe ameliyatının sonuçlarının daha kalıcı olmasını sağlamak için bu süre yeterli değildir. Bu ameliyatların başarılı ve kalıcı sonuçları alabilmek hedef kilosunda en az 3 -6ay sabit kalmış olması gerekir. Sonuc olarak, obezite tedavisinde sıkça başvurulan zayıflama ameliyatları ile yüksek miktarda kilo kaybeden hastalarda, hızlı ve yoğun kilo kaybına bağlı esnekliğini kaybeden deri dokusunda oluşan sarkmaların tedavisinde tercih edilen germe ameliyatlarından biri olan 360 Body Lift, iyileşme süresi tahmin edilenden çok daha kısa, sonuçlar açısından ise hasta memnuniyeti oldukça yüksek bir operasyondur.